Dostępność Słupska
Słupsk jest ważnym węzłem komunikacyjnym i transportowym w Regionie Pomorza Środkowego. Spotykają się w nim linie kolejowe ze Szczecina do Gdańska, a także drogi z Poznania przez Miastko i Piłę oraz z Bydgoszczy i Torunia przez Bytów i Chojnice. Lokalne połączenia PKP łączą Słupsk z Ustką Sławnem, Miastkiem i Szczecinkiem i Łebą. Od grudnia 2006 roku do Słupska zaczęła dojeżdżać trójmiejska Szybka Kolej Miejska.
Miasto ma również dobre połączenie autobusowe z miejscowościami turystycznymi Morza Bałtyckiego (Ustka, Rowy, Łeba, Darłowo), a także tymi położonymi na Wysoczyźnie Polanowskiej i Pojezierzu Bytowskim. Autobusami Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej ze Słupska można praktycznie dojechać w każdy zakątek Polski. Autobusy kursują do Trójmiasta, Warszawy, Zakopanego, Katowic, Łodzi, Poznania, Torunia, Krakowa. PKS Słupsk obsługuje również trasy regionalne w powiatach: słupskim, sławieńskim i lęborskim.
Słupsk jest ważnym węzłem dróg krajowych i wojewódzkich - przez Miasto przebiegają:
- droga krajowa nr 6 Kołbaskowo – Łęgowo, która stanowi połączenie północno-zachodnich regionów Polski i umożliwia komunikację w kierunku państw nadbałtyckich (część Via Hanseatica),
- droga krajowa nr 21 Miastko - Ustka,
- droga wojewódzka nr 210 Unichowo – Słupsk,
- droga wojewódzka nr 213 relacji Słupsk – Celbowo.
26.10.2010 r. oficjalnie oddano do użytku obwodnicę miejską. Droga omija Słupsk od południa. Zaczyna się w Redzikowie, kończy w Reblinku. Liczy 16,3 kilometra długości. Jest częścią drogi ekspresowej S6 Szczecin – Gdańsk. Obwodnica ma za zadanie przejmować głównie ruch tranzytowy na tej trasie, który obecnie odbywa się przez centrum Słupska.
Odległości od ważniejszych miast:
Berlin – 360 km
Bratysława – 850 km
Kijów – 1300 km
Moskwa – 1500 km
Paryż – 1300 km
Praga – 570 km
Wiedeń – 930 km
Wilno– 765 km
Gdańsk – 118 km
Kraków – 610 km
Łódź – 385 km
Poznań – 270 km
Warszawa – 426 km
Wrocław – 452 km